Aktaş'dan Darıca Belediyesi'ne sert tepki

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin hukuk müşaviri Necmi Özen’in kızının Darıca Belediyesi’nde işe alındığını ileri sürerek açıklama yaptı.

Aktaş'dan Darıca Belediyesi'ne sert tepki

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin hukuk müşaviri Necmi Özen’in kızının Darıca Belediyesi’nde işe alındığını ileri sürerek açıklama yaptı.

Aktaş'dan Darıca Belediyesi'ne sert tepki
17 Ocak 2022 - 17:21

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, Darıca Belediyesi’ne eleştirilerde bulundu. Aktaş, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hukuk müşaviri olarak görev yapan Necmi Özen’in avukat olan kızı Büşra Özen'nin Darıca Belediyesi'nde iki aydır çalıştığı bugün yayınlanan bir gazete haberi ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Gün geçmiyor ki AK Parti'nin milletimize yaşattığı hayal kırıklıklarına bir yenisi eklenmesin, kendisinin belediye kadrosunda  çalışması ile yetinmeyen eli uzun baba şimdi de Darıca Belediyesinde kızına iş kapısı yaratmış hukuk adamı böylemi olur adaletin simgesi olan teraziniz şaşmış millet yoksullukla mücadele ederken bu ne pervasızlık bu ne gözü dönmüşlüktür. 

Buradan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer BIYIK' a sesleniyorum; Yaptınız bu adaletsizliğin, yarattığınız bu çete düzenine sessiz kalıp hesap sormayacak mıyız sandınız? Peki milletin çocukları ne olacak atamayan binlerce öğretmen dururken, KPSS sınavında en yüksek puanları almalarına rağmen atamayan gençler ne olacak? Asgari ücrete mahkum edilen hayalleri çalınan yurtdışına gitmeyi kendilerine yedirmeyen ve bütün imkansızlıklara rağmen yaşam mücadelesi veren gençler bizim insanımız değil mi? Pazara, markete çıkmıyoruz moralimiz bozuluyor diyen insanları ne zaman göreceksiniz? Sizden olamayanların yaşamasına dahi müsaade etmediğiniz bu düzeniniz batsın. Sizler oturduğunuz koltuklardan ben yaptım oldu bitti ile lüks, şatafat içinde yaşarken birbirinizin çocuğuna imtiyazlar tanırken  vatandaşın hali umurunuzda bile değil, sizler ne yaparsanız yapın biz bu milletin sesi olmayana devam edeceğiz. Şimdi size buradan bir tavsiye bugünden tezi yok yaptığınız gafletten dönün, kişilere, gruplara hangi ad altında olursa olsun yarattığınız bu seçkin zümre zihniyetine bir son verin  Belediyeye işe aldığınız bu kişilerin iş akidlerini derhal feshedin.'

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • gebzeli
    3 ay önce
    CHP istanbul büyükşehir belediyesine baksın bütün PKK lıları doldurdu niye bir kelime söyleyemiyorlar ne olmuş belediye avukat ihtiyacını karşilamış bunda ne var