Büyükşehir, Altay’ı yok saydı!

Altay Spor İhtisas Kulübü kurucusu İsmail Altay, GEBZESEM'in açılış töreni ile ilgili tepki gösterdi.

Büyükşehir, Altay’ı yok saydı!

Altay Spor İhtisas Kulübü kurucusu İsmail Altay, GEBZESEM'in açılış töreni ile ilgili tepki gösterdi.

Büyükşehir, Altay’ı yok saydı!
19 Ekim 2021 - 19:42

Gebze’de Altay Spor Merkezi ile binlerce öğrenci, yüzlerce şampiyon sporcu yetiştiren İsmail Altay, Gebze'ye Büyükşehir belediyesince kazandırılan Gebze Spor Eğitim Merkezi'nin açılış törenine davet edilmemesine tepki gösterdi.  Altay, ömrünü spora ve sporcuya adamış isimlerin neden açılış törenine çağrılmadığını sorarak organizasyon yöneticilerine sitem dolu ifadeler kullandı.
Milli Takımlar Antrenörü ve Altay İhtisas Spor Kulübü kurucusu İsmail Altay, sosyal medya paylaşımında şu sözlere yer verdi.
"Değerli arkadaşlar sporu ve sporcuya destek veren yöneticiler spor adamları kıymetli sporcularım. Adetim olmamasına rağmen sizlerle bir şey paylaşmak istiyorum .
Kocaeli Büyükşehir belediyesi Gebze’de sporcu eğitim merkezi salonu açtı, bir spor adamı olarak sosyal medyadan öğrendim. Böyle bir tesisin açılışına acaba kimler davet edilir diye düşündüm, bilmiyorum bizleri davet eden olmadı. Şimdi 45 yıldır spor yapan 40 yıla yakındır Gebze ve yöresinde binlerce sporcu yetiştirmiş Dünya, Avrupa, Uluslararası onlarca şampiyonlar çıkarmış bir kulüp ve onun hocası olarak yazık hem de ne yazık kendimle alakalı yazmıyorum, yanlış anlaşılmasın spora verilen değer noktasından bakıyorum. Evet bu yörede futbolun dışında spor yokken, 1984 yılında salon sporlarını bölgemize getirip sevdiren, bu günlere gelmesinde önemli katkıları olan bir spor adamı olarak üzüldüm.
Büyü şehir belediye başkanı bu işlere bakmaz, sporla ilgilenen müdür ve Gebze’deki ilgililer.
Ben kısaca düşündüklerim yazdım bu konuda haklı görenler olacağı gibi eleştirenlerde olabilir görüşler kıymetlidir. En yüksek dağın ayağı ovadadır ova temeldir dağlar ovalardan yükselir."
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • HASAN EKŞİ
    1 ay önce
    Gebze'mizin saygıdeğer ve sevilen spor adamı ve abisi olarak milli ve manevi değerleri olan ve bu yönde sayısız sporcu ve daha önemlisi İNSAN yetiştiren İsmail ALTAY hocamızın her zaman için yanındayız... Böyle bir hatadan en kısa sürede dönülmesini Kocaeli ve Gebze Belediye yetkililerimizden beklemekteyiz. Saygı ve sevgilerle