Reklam

Cemil Yaman'a genel merkezde önemli görev

Cemil Yaman'a genel merkezde önemli görev

Cemil Yaman'a genel merkezde önemli görev
18 Eylül 2020 - 13:33

Kocaeli Milletvekili Yaman, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görevlendirmesiyle,  AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Milletvekili Yaman ile birlikte Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi ile Giresun Milletvekili Kadir Aydın'da yerel yönetimler başkan yardımcılığına atandılar..

1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde 26. Dönem milletvekili olarak TBMM’ye giren ardından 24 Haziran 2018 seçimlerinde de 27. Dönem milletvekili olarak görevini yürüten Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, 5 yıllık milletvekilliği sürecinde İçişleri Komisyonu Üyesi ve Türkiye - Macaristan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı daha sonra ise Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörleri görevlerinde bulunmuştu.

GENEL MERKEZ’DE YER TAHSİS EDİLDİ
Aldığı görevleri başarıyla yürüten Yaman’a AK Parti Genel Merkezi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Genel Merkezde görevlendirildi. AK Parti Genel Merkezinde yer tahsis edilen Yaman’a Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkanı Mustafa Özköse’nin yardımcılığı görevi verildi.

8 İLİN KOORDİNATÖRÜ OLDU
Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Ağrı, Batman, Bitlis, Hakkari, Iğdır, Siirt, Şırnak ve Van illerinin koordinatörü olarak görev yapacak.    

YORUMLAR

  • 0 Yorum