Darıca süreci ciddiye alıyor!

Darıca’da Korona Virüs denetimleri gerçekleştirildi.

Darıca süreci ciddiye alıyor!

Darıca’da Korona Virüs denetimleri gerçekleştirildi.

Darıca süreci ciddiye alıyor!
24 Şubat 2021 - 12:01

Darıca’da Korona Virüs denetimleri gerçekleştirildi. Normal hayata dönüş kapsamında Darıca’da tedbirler artırıldı. 10 günlük sıkı denetim için Darıca’da çalışmalara hız verildi. Covid-19 salgını nedeniyle ülke çapında yürütülen mücadele kapsamında ilçemizde  normalleşme sürecine geçiş için yasakların azaltılması ortadan kaldırılması amacıyla, toplu taşıma araçları, marketler, pazarlar, alışveriş yerleri, parklar, meydanlar ve caddelerde denetimler yapıldı. Denetimlere Kocaeli  Vali Yardımcısı Ali Ada, Kaymakam  Yüksel Kara, Belediye Başkan Vekili Ayhan Naci Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Şaheser Şen, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ulaş Doğan ve birim amirleri katıldı.
NORMALLEŞMEK İÇİN MECBURUZ
Denetimlerle ilgili konuşan Kaymakam Yüksel Kara, yaptığı açıklamada, “Normalleşmek için kovid-19 hasta sayımızı düşürmek zorundayız. Hafta sonu kısıtlamasının kaldırılması ve kapanan işyerlerinin açılması için hep birlikte azami dikkat ve özeni gösterelim.
Önümüzdeki on günlük süreçte vaka sayılarına göre bu konuda karar verileceği için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım. İlçemizde hasta sayısının yüksek olmasının temel sebebi olan eve misafir kabul etmeyi bir süre erteleyelim. Hep birlikte koronavirüsle savaşımızı kazanmak ve hayatımızın normalleşmesi için bilinçli olalım" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum