GÖRKEMli kura çekilişinden ortak mesaj, ‘dostluk kazansın’

29. Görkem Çiler Kurumsal Basın Turnuvası’nın kura çekilişi gerçekleştirildi. 24 takım dörderli 6 grupta mücadele edecek. Gruplarında ilk iki sırayı elde eden 12 takım ve en iyi 4 adet üçüncü takımlar bir üst tura çıkacak. Maçlar 27 Eylül Pazartesi günü başlıyor.

GÖRKEMli kura çekilişinden ortak mesaj, ‘dostluk kazansın’

29. Görkem Çiler Kurumsal Basın Turnuvası’nın kura çekilişi gerçekleştirildi. 24 takım dörderli 6 grupta mücadele edecek. Gruplarında ilk iki sırayı elde eden 12 takım ve en iyi 4 adet üçüncü takımlar bir üst tura çıkacak. Maçlar 27 Eylül Pazartesi günü başlıyor.

GÖRKEMli kura çekilişinden ortak mesaj, ‘dostluk kazansın’
23 Eylül 2021 - 11:17

Gebze Ticaret Odası (GTO) Meclis Salonu’nda gerçekleşen kura çekim törenine, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hikmet Tatoğlu, Gebzespor Kulüp Başkanı Recep Avcı, KOTSİAD Başkanı Muhammed Cihat Demirtaş,Farabi Hastanesi Müdürü İbrahim Gemici, bu yıl turnuva maçlarını canlı yayınlayacak olan Hedef Tv Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Yıldırım, turnuva da yer alan takımların temsilcileri katıldı. Kura çekimine Organizasyon Komitesi Başkanı Caner Pesen ve GTO Başkanı Nail Çiler ev sahipliği yaptı.

TURNUVA DEĞİL BİR FUTBOL GELENEĞİ
1991 Yılında ilk organizasyonu yapılan, 30 yıllık bir gelenek olan Basın Turnuvası, 29. Kez spor severlerle buluşuyor. Trafik kazasında aramızdan ayrılan Sevgi-Nail Çiler çiftinin biricik evlatları Görkem Çiler adıyla düzenlenen turnuvanın kura çekimi GTO Meclis Salonu’nda yapıldı. Her anlamda profesyonel bir organizasyon kura çekimine katılım yoğun oldu. Bu yıl turnuvaya Vole Halı Saha Tesisleri ev sahipliği yapacak. Turnuvaya dair bilgiler veren Organizasyon Komitesi Başkanı Caner Pesen, basın turnuvasının bölgemiz de sahip olduğu yeri ve taşıdığı önemi anlatarak, yeni bir organizasyon da sporseverlerle buluşacak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu yıl ki turnuva maçları aynı zaman da Hedef Tv’den canlı olarak yayınlanacak.

ERAY BİZİ ŞAMPİYONLUĞA ALIŞTIRDI
Kura çekiliş töreninde konuşan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, sporun birleştiren ve kaynaştıran özelliklerine dikkat çekerek, “Tokyo’da Darıca’nın ilk Olimpiyat madalyasını kazanan Eray Şamdan, bizi şampiyonluklara alıştırdı. Bu yıl bu turnuvada da şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi biziz” dedi. Bıyık, bölge de bir gelenek olan uzun yılardır devam eden organizasyon ile ilgili de, “spor dostlukları ve kaynaşmayı geliştiren, gençlerimiz sağlıklı kalmasına vesile olan önemli bir etkendir. Başarılı olmak elbette ki güzel ama en önemlisi dostluk içinde spor yapabilmektir. Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diliyorum, yıllardır bu güzel etkinliği düzenleyip, bölgemize hizmet eden Caner Pesen kardeşimizi de kutluyorum. Emeği geçen ve destek olanlara da teşekkür ediyorum” dedi.

KENTİMİZ ADINA BİR KAZANIM
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, bir organizasyonun 30 yıl aralıksız yapılabilmesinin önemine vurgu yaparak, “kurumların bile bu kadar uzun süre, istikrarlı bir şekilde organizasyon yapması zorken, bunu gazeteci kardeşlerimizin başarmış olması her türlü taktiri hak ediyor. Bölgemiz de kurumları ve insanları buluşturan, yeni dostlukların kurulmasına vesile olan bu tür etkinlikler kentimiz için ciddi bir kazanımdır. Önceliğin dostluk ve sportmenlik olmasını diliyor, turnuvaya katılan tüm takım ve sporculara başarılar diliyorum” dedi.

ÇİLER’DEN GEBZESPOR ÇAĞRISI
Turnuvaya ev sahipliği yapan GTO Başkanı Nail Çiler, “burası Gebzelilerin, sizlerin odası ve odamız herkese açık. Caner kardeşim çok önemli bir organizasyon yapıyor. Kazadan sonra da rahmetlinin ismini verdi. Ama bu ismi vermese de, önce ki yıllarda da biz her zaman kendilerinin yanında olduk, destek verdik. Bu tür organizasyonlar bölgemiz adına bir kazanımdır” dedi. Bölgemizde ki spor üzerine de konuşma yapan Çiler, “Sayın Başkanvekilimiz Yaşar Çakmak bey buradayken kendisinden ricamız olsun, Kocaelispor’a ciddi katkı sunup destek veren, şahıs olarak çok sevip, saygı duyduğumuz sayın Tahir Büyükakın başkanımızın Gebzesporumuza da el atıp, destek olmasını istiyoruz. Gençlerimizi ancak sporla kötü alışkanlıklardan uzak tutup, onların sağlıklı büyümesine hizmet edebiliriz. Spora yapılan her yatırım, gençlerimize, geleceğimize yapılan yatırımdır. Bizim önceliğimiz sporun sağlıklı ortamlarda oynanıp, dostluklara vesile olmasıdır. Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza sakatlıksız, dostluk ve sportmenlik dolu bir organizasyon diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum