Günay: Amacımız oyumuzu artırmak!

AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Servet Günay, görevdeki bir yılıyla alakalı basın toplantısı düzenledi.

Günay: Amacımız oyumuzu artırmak!

AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Servet Günay, görevdeki bir yılıyla alakalı basın toplantısı düzenledi.

Günay: Amacımız oyumuzu artırmak!
22 Eylül 2021 - 14:22

Günay’ın toplantısına Başkanı Bünyamin Çiftçi, Kadın Kolları Başkanı Seyhan Dönmez, Gençlik Kolları Başkanı Murat Güveren ve ilçe yöneticileri de katıldı. Yoğun bir tempo içerisinde bir yılı geride bıraktıklarını ifade eden İlçe Başkanı Servet Günay, “Ben kuruluştan beri bu Partideyim. Partimden hiçbir zaman bir santim dahi uzaklaşmadım. Görevim olmasa da varmış gibi devam ettim. Bu süreçte kendim ve ailem için bir şey düşünmedim. Partime, kentime faydalı olayım istedim. Bir çok projensin arka planda emeğimiz, katkımız var.”dedi.

3 BİN YENİ ÜYE YAPTIK
Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ile yakınlığına vurgu yapan Servet Günay, “Burada tek amacımız partimize 2023 yılında daha güçlü bir şekilde seçimi kazandırıp, mevcut oyumuzun üzerine çıkmak. Bu süreçte 3 binden fazla üye yaptık. Şu anda 25 bin üyemiz var ve Çayırova’nın seçmen sayısı 80 bin. Üye sayısında partimizin, Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. Yapılması gereken yatırımları yapmak zorundayız. Bizim başka partiler gibi başka amacımız, farklı düşüncelerimiz yok. Başkanımızla oturup değerlendirmeler yapıyoruz. Başkanlar müzakere yaparken ortak karara varıyorlarsa burada kazanç vardır. Belediye Başkanımız benim 25 yıllık dostum, ailecek görüştüğüm arkadaşım. Hepimiz insanız, herkes hatalar yapabilir, biz bu durumlarda istişare yapıyoruz. İlçeye faydası olan işlere de tamam diyoruz.”diye konuştu.

BÜYÜK MÜCADELELER VERDİK
Çayırova’nın Belde olduğu dönemlerde Başkanlık yaptığınız, Bünyamin Çiftçi’nin de Belde Başkan yardımcısı olduğunu hatırlatan Günay, o dönem Çayırova’nın İlçe olması için büyük mücadeleler verdiklerine atıfta bulunarak, “İlçe olmak için çok mücadele ettik. Zaman zaman partimizi karşımıza aldık. Büyüklerimizden bu yüzden yeri geldi çok tokat ve darbe yedik. Ancak Belediyelerimiz bu süreçte Çayırova’ya büyük hizmetler yaptı.”şeklinde konuştu.

ÇİFTÇİ MUHALEFETE GÖNDERME YAPTI
İlçe Başkanı Servet Günay’ın basın toplantısında gündemle alakalı açıklamalarda bulunan Çiftçi, muhalefete göndermelerde bulundu. Hastane projesiyle ilgili, temelin atılması halinde kendisine plaket takdim edeceğini ifade eden Muhalefetten plaketi beklediğini ima eden Çiftçi, “Hastane ihalesi yapınca birileri karalar bağladı. ‘İnşaat başlasın plaket vereceğiz’ dediler, bekliyoruz ne zaman verecekler?”dedi.

KANGRENE DÖNMÜŞ SORUNLARI ÇÖZDÜK
Çayırova’nın kangren haline gelmiş sorunları bulunduğunu ve çözüm yolunda önemli mesafeler kattıklarını vurgulayan Çiftçi, “Aldatan ve aldanan olmayacağız şiarıyla yola çıktı. Kronikleşmiş sorunları çözdük. Çayırova’nın ilçe vasfı kazanmasına engel konularına çözüm bulduk. Bunlardan biri Hastaneydi ve çalışmalar başladı. en kısa zamanda Kent Meydanı projesinin ihalesi yapılacak ve son aşamaya gelindi. Küçük Sanayi sitesi yapımında baktık ki süreç uzayacak ve kendimizce çare aradık. 30 dönüm arsa satın aldık bu amaç için. Yıl sonuna kadar da Küçük Sanayi sitesi ihalesini yapmış olacağız.”diye konuştu.
Çayırovalının kangren haline dönmüş bu üç sorunun yıllardır çözülmesini beklediğini dile getiren Başkan Çiftçi, “Bunların dışında seçim beyannamesinde olmayan bir çok hizmeti de yerine getirdik. Çayırova’da yaşayan birisi olarak bu kente hizmet etme fırsatını bulmuş birisi olarak görüyorum kendimi. İlçemiz kimlik sahibi olma, kent olma yolunda ilerliyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana sorunlara çare için mesai harcıyoruz.”dedi.

MUHALEFET ÇOCUKÇA İŞLER PEŞİNDE
Son olarak Atatürk posterinin ters asılmasıyla ilgili muhalefete göndermeler yapan Başkan Çiftçi, “Muhalefet çocukça işler yapıyor. Bizim hakkımızda yolsuzluk, arsızlık, hırsızlık bir şey bulamıyorlar. Ama buradan da onarla ekmek çıkmaz. Ben Atatürk sayesinde bu ülkede Mühendis, Belediye Başkanı oldum. Bizim düşüncemiz belli. Herkes hata yapabilir. CHP’li Zonguldak, Çankaya Belediyelerinde de bu durum yaşanmış. Bu hata kamuya zarar veriyor mu biz buna bakarız. Bir şey bulamıyorlar, bu konularla gündeme gelmeye çalışıyorlar. Onlara buradan malzeme çıkmaz.”diyerek sözlerini bitirdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum