İzmit işçisi istediğini aldı!

İzmit Belediyesi 2021 maaş sözleşmesi için imza atıldı.

İzmit işçisi istediğini aldı!

İzmit Belediyesi 2021 maaş sözleşmesi için imza atıldı.

İzmit işçisi istediğini aldı!
24 Şubat 2021 - 15:24

İzmit Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. İşçilerin ne kadar maaş alacağı belli oldu. Evli çocuklu bir işçinin alacağı en düşük ücret 4 bin 535 lira oldu. Çalışma süresi haftalık 45 saatten 40 saate düşürüldü. Bin 200 işçiyi mutlu eden bir sözleşme imzalandı. 
İŞÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR
Bugün İzmit Belediyesi önünde imzalar atılacak. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun katılımıyla yapılacak imza töreni öncesi işçiler belediye önünde davul zurna eşliğinde eğlence yaptı. İmza törenine DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Genel İş Sendikası Toplu Sözleşme Daire Başkanı Çetin Çalışkan, Genel İş Sendikası Başkanı Nevzat Karataş ve Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük katıldı. Törene ayrıca CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve il başkanı Harun Yıldızlı ile birlikte CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, SP İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Filiz Coştur da katılım sağladı..
HÜRRİYET GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI
Şube Başkanı Vedat Küçük yaptığı konuşmada, “3 buçuk aydır görüşüyoruz. Bu sözleşme sendika ve işverenin arasında nasıl sözleşme yapılacağını gösterdi. Yılların haksızlığını giderdik. Bu belediyede yıllardır 48 farklı ücret ödeniyordu. Hayatımda çok toplu sözleşme imzaladım. 20 yıllık sendikal hayatımda yaptığım en iyi sözleşmedir. Esaretten kurtulduk. 300 milyon bütçesi olan İzmit size bunu veriyorsa 3 buçuk milyarla neler yapar siz düşünün.
Kendisi ‘Ben de işçi çocuğuyum babam eve bir şeyle geldiğinde çok mutlu oluyorduk’ dedi ve işçisine yardımları kısmadı” ifadelerini kullandı. Bu sözler sonrası Hürriyet gözyaşlarını tutamadı. Hürriyet alanda büyük alkış aldı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum