Taşköprü Aspir Yağı’na Ankara’da Yoğun İlgi

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, tarımsal kalkınma hamlesi kapsamında üretimi gerçekleşen Taşköprü Aspir Yağı’nın tanıtımı için başkentte çeşitli temaslarda bulundu

Taşköprü Aspir Yağı’na Ankara’da Yoğun İlgi

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, tarımsal kalkınma hamlesi kapsamında üretimi gerçekleşen Taşköprü Aspir Yağı’nın tanıtımı için başkentte çeşitli temaslarda bulundu

Taşköprü Aspir Yağı’na Ankara’da Yoğun İlgi
19 Şubat 2021 - 16:50

AK Parti Genel Merkezi ve Gazi Meclis’te ziyaretlerde bulunan Başkan Aygün, Taşköprü markasını Ankara’da duyuruyor
 
Tarımsal Kalkınma Hamlesi
İlçe halkına söz verdiği projeleri hızla hayata geçiren ve vaatlerinin % 66’lık kısmını şimdiden tamamlayan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, tarımsal kalkınma projesine büyük önem veriyor. İshakçılar merkezli Derince’ye bağlı 7 köyde geçtiğimiz yıl aspir bitkisi yetiştiriciliğini başlatan Başkan Aygün, bölgede çok önemli bir tesisleşmeyi hayata geçiriyor. Geçtiğimiz yıl ilk aspir ekiminin gerçekleştiği Derince’de hasadı yapılan mahsullerden üretilen Taşköprü Aspir Yağı‘nın şişeleme işlemi gerçekleşmişti. Başkan Aygün’ün sıradaki hedefi ise tarımsal kalkınma hamlesi kapsamında köylerde Mısır Kurutma Tesisi, Süt Pastörizasyon Tesisi ve Aspir Yağı İşleme ve Değerlendirme Tesisi kurmak. Her fırsatta kalkınmanın yerelden başlayacağı ve bunun da tarımla olması gerektiğini dile getiren Başkan Aygün, Taşköprü Aspir Yağı’nı tanıtmak için başkentte temaslarda bulunuyor.
 
Taşköprü Aspir Yağı
Başkan Aygün bu kapsamda ilk olarak AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Efkan Ala ve Vedat Demiröz’ü ziyaret etti. Ziyaretinde tarımsal kalkınma projesi ile ilgili bilgiler veren Başkan Aygün, genel başkan yardımcılarına köylerde hasadı yapılan mahsullerden üretilen Taşköprü Aspir Yağı’nı da takdim etti. Temaslarını sürdüren Başkan Aygün, daha sonra genel merkezde sunumunu tamamlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile bir araya geldi. Bakan Varank ve Genel Başkan Yardımcısı Ünal’a Taşköprü Aspir Yağı takdim eden Başkan Aygün, aspir yağının üretiminden, paketlenmesine kadar olan süreci aktardı. Varank ve Ünal da tarımsal kalkınmanın önemine vurgu yaparak, projenin hayata geçmesinden dolayı Başkan Aygün’ü tebrik etti.
 
Şakir Ercan Gül'e Hayırlı Olsun Ziyareti
Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Gazi Meclis’e geçerek, temaslarını burada sürdürdü. İlk olarak TBMM İdare Amiri Ali Şahin’i ziyaret eden Başkan Aygün ardından AK Parti Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta ile bir araya geldi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum