AK Parti'de adamcılık bir türlü bitmiyor
Barış DURSUN

Barış DURSUN

MEDYATİK

AK Parti'de adamcılık bir türlü bitmiyor

14 Eylül 2020 - 11:59

Her dönem aynı terane

Herkes kendi adamım ilçe başkanı olsun, kendi adamım ilçe yöneticisi olsun senaryoları…

Kimsede elini vicdanına koyup Gebze’nin çıkarlarını düşünmüyor.

Düşünmediği için de Gebze bir türlü gün yüzü görmüyor.

İrfan Ayar başarılı bir ilçe başkanlığı dönemi geçirdi. Tabiri caizse etliye sütlüye karışmadan Gebze’de ağabeylik yaptı. Ayar’ın neden biletinin kesildiğini kestirmek mümkün değil. Ortalıkta bir sürü senaryo geziyor. Bence İrfan Ayar’ın yeniden ilçe başkan adayı gösterilmemesinin bir ucu adamcılığa çıkıyor. Diğer ucu da kendisinin yeniden adaylığına kesin karar verememesine çıkıyor. Çünkü Ayar ailesine yeterince vakit ayıramadığından sürekli yakınıyordu. AK Parti siyasetinde her ihtimal mümkün.

Gebze’nin menfaati için, AK Parti’nin Gebze’de küskünleri barıştırması ve dağılmasını önlemek için gelin İrfan Ayar’ın yeniden aday gösterilmemesini milat kabul edelim. Gebze’yi eline almaya çalışan üst düzey AK Partililer dahil herkes elini vicdanına koysun ve adamcılığı bir kenara bırakarak karar versin. Buradan sesleniyorum; AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı hak eden adaletli birine teslim edilsin, ilçe yöneticilerine de karışılmasın. Gerçekten Gebze’yi en iyi şekilde temsil edecek ilçe başkan adayı ve yöneticileri artık o koltuklarda otursun. Bu söylemlerimden de sakın mevcut ilçe başkanı ve yöneticileri böyle değil miydi denmesin. AK Parti Gebze ilçe teşkilatında çok iyi isimler var. Demek istediğim artık yeni yüzler vizyona çıksın. Gebze için gövdesini taşın altına koyacak isimlere şans verilsin.

Her dönem Gebze ve AK Parti için faydalı işler yapmak isteyen isimler adamcılık yüzünden dışarıda kalıyor. Belki siyasete belki de AK Parti’ye küsüyor. Neden bu kadar zor adamcılığı elinin tersi ile itip gerçekten hak edene görev verilmesi. Bu dönem milat kabul edilsin ve Gebze’ye öyle bir isim ilçe başkanlığına aday gösterilsin ki, bundan sonra Gebze’nin menfaatleri konuşulsun…

Kalın sağlıcakla

YORUMLAR

  • 0 Yorum