Kocaeli MHP'ye Gebze'den bir isim!
Barış DURSUN

Barış DURSUN

MEDYATİK

Kocaeli MHP'ye Gebze'den bir isim!

16 Temmuz 2021 - 11:07

Hafta içerisinde 7 yıldır MHP Kocaeli İl Başkanlığı görevini yürüten Aydın Ünlü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından görevden alındı. Yerine geçecek isimle alakalı birçok tahmin yürütülüyor. Ama isimler arasında bir tane bile Gebzeli yok. Bu bence Gebze bölgesindeki MHP’lilerin liyakati de diyebiliriz, beceriksizliği de diyebiliriz. Karar okuyucunun. Bence MHP Kocaeli İl Başkanlığı koltuğuna Gebze bölgesinden bir ismin koltuğun hakkını vereceğini düşünüyorum.

Gebze bölgesinde bu davaya gönül vermiş bedel ödemiş birçok isim var. Adı şaibelere karışmamış bir ismin MHP Kocaeli İl Başkanlığı’na getirilmesi toparlayıcı bir etki de yaratır. Tabi MHP’nin Kocaeli’deki geleceğini düşünen etkili isimlerin bu konuda harekete geçmemesi yine aynı isimler üzerinde tahminler yapılmasına neden oluyor.

Gebze bölgesinden bir ismin Kocaeli İl Başkanlığı’na getirilmesi Gebze ve İzmit arasındaki rekabeti de ortadan kaldırır. İster kabul edin, ister kabul etmeyin yıllardan beri Gebze ve İzmit arasında hep çekişme oldu. Bu çekişme bazen tatlı, bazen de acı gerçekleri ortaya çıkarttı. Ama konumuz bu değil, işin özünde MHP Kocaeli’nin artık toparlayıcı bir isme ihtiyacı var. Bu ismin de Gebze bölgesinden olması MHP’nin geleceği için önem arz ediyor. Bu söylemlerim MHP’nin Kocaeli’de kötü yönetildiğine işaret edilmesin. Ben Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda başarılı işler yapan ilçe teşkilatlarının daha da şaha kalkması için Gebze bölgesinden bir ismin il başkanlığına getirilmesinin daha faydalı olacağını düşündüğüm için bu yazıyı kaleme aldım.

Hatta il başkanlığı için Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda ilçe başkanları ile istişare yapılırsa daha güçlü bir isim ortaya çıkacaktır. Keşke il başkanlığı için adamcılık yerine particilik yapılsa. Hem Gebze bölgesi için hem de Kocaeli siyaseti için daha hareketli bir siyasi görüntü ortaya çıkar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum