Ekip İşini "Sevince" Çayırova çok güzel!
Mustafa AKSOY

Mustafa AKSOY

TERS KÖŞE

Ekip İşini "Sevince" Çayırova çok güzel!

07 Eylül 2021 - 17:27

Belediye Başkanlarımız görev sürelerinde iki yılı geride bırakıp, üçüncü yıllarına hazırlanırken, bazı ilçelerimizde Başkanlar farklarını gösteriyor. Bunlardan birisi de hiç kuşkusuz Çayırova ilçesi. Çayırova’da 31 Mart 2019 seçimlerinde partisinin oylarının artırarak Belediye Başkanlığını kazanan Bünyamin Çiftçi, ekibiyle birlikte uyum içerisinde güzel işlere imza atıyor.
***
Kocaeli’nin gelişime en açık ilçesi Çayırova’da Sosyal Belediyecilik ve Gönül Belediyecilik anlamında önemli işler hayat buluyor. Çayırova’da Başkanın verdiği enerjiyle yüzler gülüyor. “Sevince” sloganıyla yola çıkan Başkan Bünyamin Çiftçi, gerçekten bu sözün hakkının veriyor. Bunda da hiç kuşkusuz 2 yıldır yol yürüdüğü ekibiyle sağladığı uyum etkili oluyor. Çayırova Devlet Hastanesi’nin ihalesini yaparak ilçede tarih yazan Başkan Çiftçi, projenin hayata geçmesiyle ilçede yaşayanların beklide en büyük hayalini gerçekleştirmek için gün sayıyor. Kolay olmadı Hastane temelini atmak. Yıllarca sözler verildi, ama bu hayali Başkan Çiftçi gerçekleştirdi. Hastane projesinin yerini daha güzel bir noktaya taşıyan ve ihalesi yapılan hastaneyle birlikte,  bir diğer vizyon proje Kent Meydanı Projesinin ihalesi de yapıldı. Kent meydanı yeşil alanları ile Çayırova halkı nefes almış olacak.
***
Geçtiğimiz günlerde Engelliler merkezini ilçeye kazandıran Başkan Çiftçi projelerin yanı sıra hep halkın içinde. Bir bakıyorsunuz gençlerle voleybol oynuyor, bir bakıyorsunuz çocuklarla futbol maçı oynuyor. Bazen kucağında sevimli bir yavrucak, bazen ellerini öpmek için bir çınarımızın yanında. İşte budur Gönül Belediyeciliği. Hele ki pandemi döneminde, maske, gıda yardımı gibi sosyal projelerle Çayırova, Sosyal Belediyecilikte adından en çok söz ettiren Belediye oldu. Sayın Başkanı içinden gelen bu davranışlar için kutlamak gerekir.
***
Bir parantez de Kültür Müdürlüğü’ne açmak gerekir. Çayırova Belediye Başkan yardımcısı Kenan Tuzcu ve ekibi Başkan Bünyamin Çiftçi’den aldığı manevi destek ile spor ve sosyal anlamda güzel işler çıkardılar. Başkan Çiftçi’nin diğer  Başkan yardımcıları Sadrettin Arıkboğa ve Salih Palaz da sorumlu oldukları koltuğun hakkını yaptıkları güzel işlerle veriyorlar.  Özel Kalem Müdürü Aydın Turan ve Başkan yardımcıları da çiftçinin yükünü hafifletiyorlar. Kocaeli’de ekibi ile en uyumlu çalışan belediye başkanlarının başında Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi geliyor. Ve herkes bu uyumu konuşuyor.  
***
Çayırova Belediyesi tüm dünyanın etkilendiği pandemiye rağmen, geride kalan 2 yılda güzel işlere imza attı. Vizyon projelerin hayata geçmesiyle 150 bine yakın Çayırovalı geleceğe daha da umutla bakacak. Eksiklerin giderilmesiyle Çayırova marka kent vizyonuna kavuşacak. Herkesin gıptayla baktığı Çayırova’da makyajlı projeler değil, hayata dokunan, herkese fayda getiren çalışmalar oluyor. Hal böyle olunca insanlar Çayırova’da yaşamak için can atacaklar. Tebrikler Başkan Çiftçi ve ekibine.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum