Gebze Belediyesi'nde lale devri kapandı
Reklam
Reklam
Reklam
Mustafa Aksoy

Mustafa Aksoy

TERS KÖŞE

Gebze Belediyesi'nde lale devri kapandı

10 Ekim 2019 - 17:33

Gebze Belediyesi eski Başkanı Adnan Köşker döneminde yeğeni tarafından kontrol edilen özel kalem müdürlüğünün yetkisinde olan ağırlama harcamaları  23 milyon TL gündemi fazlasıyla meşgul etmiş ve halk arasında ‘Ne götürmüşler be’ söylemlerine sebebiyet vermişti.

Nereye ne kadar harcandığı bilinmeyen ağırlama harcamalarından ve buna benzer diğer harcamalardan dolayı borç batağına giren Gebze Belediyesi’nde elini nereye atsan borç çıkıyor.

Lale devri olarak nitelendirilen Köşkerler döneminin bitmesi ile Gebze Belediyesi’nin yeni yöneticileri tasarrufa giderek kemer sıkma politikasına girdi. Gebze Belediyesi’nin hareket kabiliyetini yitirmesine neden olan harcamalar her ne kadar Büyükgöz ve ekibini zor durumda bıraksa da Gebze’nin selameti için mücadele etmesi de dikkatlerden kaçmıyor.

Özel ve keyfi harcama ve uygulamaların önünü kesen Büyükgöz ve ekibinin Gebze için bir şans olduğunu düşünüyorum. Zor bir mücadele içerisine giren Gebze Belediyesi’nin gelir kalemlerinin azalması apayrı bir şanssızlık. Bunların başında da sektörün durması ile birlikte inşaat ruhsat harçlarının bitme noktasına gelmesidir. Gebze’nin geleceği için başlatılan kemer sıkma politikasını ben destekliyorum. Büyükgöz ve ekibinin bu zor süreçten anlının akı ile çıkacağından da hiç şüphem yok.

Bu arada,

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz göreve gelir gelmez mahremi olan Özel Kalem Müdürlüğü görevine yaklaşık 30 yıllık belediyecilik geçmişi olan Dursun Ali Arslan’ı getirdi.

Büyükgöz ile yapı ve huy bakımından da hemen hemen aynı özellikleri taşıyan Dursun Ali Arslan her ne kadar sert ve ciddi bir duruşa sahip olmuş olsa da aslında babacan tavrı ile de dikkat çekiyor.

Belediyeye gelen misafirlerle yakından ilgilenerek sempatisini kazanan Arslan’ın, eski Özel Kalem Müdürü Levent Köşker dönemine kıyasla çok daha iyi performans sergilemesi gözlerden kaçmıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum