Ranta izin vermeyen FETÖCÜ oluyor
Mustafa AKSOY

Mustafa AKSOY

TERS KÖŞE

Ranta izin vermeyen FETÖCÜ oluyor

16 Ekim 2020 - 19:21

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’ye son günlerde sosyal medya üzerinden yapılan saldırıları yakından takip ediyorum.

Bünyamin Çiftçi’yi AK Parti’nin kurulduğu 2001 yılından bu yana tanıyorum.

Kendisi ile mesleğim gereği bir çok kez görüşme imkanım oldu. Çevresi tarafından sevilen bir isim.

Bugüne kadar AK Parti içerisinde birçok önemli görevlerde bulundu. Bir dönem Çayırova’da kurucu ilçe başkanlığı görevinde de bulundu. Partide görev yaptığı süre boyunca herkes tarafından sevildi.

Mütevazı ve çalışkan kişiliği ile dikkatleri üzerine çeken Bünyamin Çiftçi, son yerel seçimlerde ise Çayırova Belediye Başkan aday adayı oldu.

Yapılan kamuoyu yoklamaları sonrası ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çayırova’nın adayı Bünyamin Çiftçi olarak  açıklandı.

İsmi AK Parti’den başkan adayı açıklandıktan sonra, üzerindeki sorumluluğun bilinciyle hemen sahaya indi.

Saha çalışmalarında ki başarısının meyvesini yerel seçimlerde Çayırova Belediye Başkanı seçilerek aldı.

Seçim çalışmalarında şeffaflık sözü veren Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, göreve geldikten kısa bir süre sonra ticari faaliyetine son verdi.

40 yıla yakındır Çayırova’da yaşayan ve 1998 yılından bu yana kendisine ait mühendislik ofisi ile ticaret yapan Çiftçi, göreve gelmeden aldığı kararı, başkan seçildikten sonra ofisini kapatarak hayata geçirdi.

31 Mart tarihinde İlyasbey Vergi Dairesine yapılan kapanış başvurusu 9 Nisan 2019 tarihinde kabul edilerek resmiyet kazandı.

ŞEFFAF OLDU
Belediye başkanının Şehr-ül-Emin yani en güvenilir kişi olması gerektiğini ifade eden Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, seçim çalışmalarında şeffaflık sözü verdiğini belirterek, şeffaflığa kendisinden başladığını, bunu belediyenin her iş ve işleminde uygulayacaklarını, hiç bir yanlış işe imza atmayacaklarını söyledi.

Başkan Çiftçi o dönem yaptığı açıklama da hiçbir yanlış işe imza atmayacağız diyerek, nasıl bir belediye başkanı olacağının sinyalini verdi.

Aradan yaklaşık 1,5 yıl gibi zaman geçti. Başkan Çiftçi’yi emir komutasına almak isteyen bazı zihniyetler maalesef amacına ulaşamadı. Başkan Çiftçi, belediyeye zarar verecek hiçbir çalışmaya imza atmayarak birilerinin rant kapısını kapattı.

Hal böyle olunca da Çiftçi’ye istediği yaptıramayan o zihniyet çamur atmaya başladı. Bu çamur atma senaryoları sadece başkan ile de sınırlı kalmadı.

Yakın çevresinde ki çalışma arkadaşları üzerinden, sadece ve sadece Çayırova’yı düşünen Çiftçi’yi yıpratma çalışmaları başlatıldı.

Durum o kadar kötü bir hal aldı ki, partinin kuruluşunda yer alan Bünyamin Çiftçi, FETÖCÜ olarak bile suçlanmaya başladı. Bünyamin Çiftçi’yi benim kadar herkes çok iyi tanır.

FETÖ ile bağlantısı olacak en son kişidir. Milli görüşçü kişiliği ile tanınır.

FETÖ ile bağlantı da 17-25 Aralık öncesi ile sonrası çok önemli. Öncesinde AK Parti içerisinde bağlantısı olan sayısı fazlaydı.

Ama 17-25 sonrası Recep Tayyip Erdoğan’ın duruşu sonrası arkasında duranlar, FETÖ ile hiçbir bağlantı bırakmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında durmayıp FETÖ’yü açık açık destekleyenlerde oldu elbet.
Ama o destekleyenler arasına Bünyamin Çiftçi’yi yakıştıranlar dönüp aynaya bir bakması gerekiyor.

Bünyamin Çiftçi FETÖ’cü olsa FETÖ’nün en güçlü zamanında Milletvekilliği ve Belediye Başkan adaylığı başvurusu yapmıştı.

Direk aday gösterilirdi, ama olmadı.

Şimdi saldıranlara buradan seslenmek istiyorum. 5 yıl görevde kalmaz, kısa süre sonra belediye başkanlığı görevinden alınır dediğiniz Bünyamin Çiftçi, 5 yılı kesin Çayırova’da tamamlar. Çayırova için güzel işlere imza atarsa, bir sonraki 5 yıl içinde aday olabilir.

Siz Bünyamin Çiftçi’den ne istediniz de vermedi. Saldırı yapacağınıza onu çıkıp açıklayın.  

Kendi işinize bakın. Ekmeğinizi helal kazanmak için mücadele edin. Hakkınız olmayanın peşine düşmeyin.
Bir şey istiyorsanız her şey kanun ve nizam doğrultusunda yapılır. İşinizi iyi yapmış olsanız Bünyamin Çiftçi sizi kırmazdı.

Burada sorunu tamamen kendinizde aramanız gerekiyor. Bence bir vicdan yargılamanızı yapın ve atacağınız adımları ona göre atın.

NTV’de haberi çıktı diye Bünyamin Çifçi eleştiriler alıyor. Bu eleştiriyi yapanlar da gazeteciler. Sanki yıllardır bu mesleğin içinde değiller. Türkiye’de belli başlı ulusal ajanslar vardır.

Bu ajansların isimlerini buradan yazmak istemem. İsimlerini biliyorsunuzdur. Ulusal ajanslar, belediyeler ile belli bir ücret karşılığında abonelik sözleşmesi imzalar.

Bu abonelik sözleşmesine binayen belediyeler ajanslar vasıtasıyla çektikleri videoları ulusal medyaya gönderirler.

Ulusal medya ise, haberin konusunu beğenirse ana haber bültenlerinde yer verir. Bu süreç yıllardır böyle işliyor ve bunu sadece Çayırova Belediyesi yapmıyor.

Gebze, Darıca ve Dilovası’nda da durum bundan ibaret. Kimse yalandan yere dedikodu çıkarmasına gerek yok. Çıkardığınız bu saçma sapan paylaşımlar da sizin itibarınızı zedeliyor.

Benden size tavsiye çuvaldızı kendinize batırmayı unutmayın. İşini hakkıyla yapanları ayrı tutuyorum. Kira ödemeyen, vergi vermeyen sosyal medya paylaşımları ile kendilerini gazeteci sanan şahıslar var. Bu durumu görünce mesleğim adına üzülmemek elde değil.

Mesleğe başladığım yıllarda gazetecinin bir itibari vardı. Şimdi ise bu şahıslar yüzünden itibar yerlerde. Aramızda ki çürük elmaları ayırmakta bize düşüyor.

Bizler kadar onlara destek veren belediye başkanlarına ve işadamlarına da büyük görev düşüyor. Belediye Başkanları ve iş adamları işini layıkıyla yapmayanları dikkate almamaya devam etsin.

Dikkate alınmadıkları zaman sizin üzerinize elbet böyle yalan paylaşımlarla gelecekler. İtibar etmeyin, paylaşımları ile kalsınlar.

Belli bir süre sonra ise, ekmek çıkaramayınca kendiliğinden bu sektörden yok olup gidecekler.

Gebze bölgesinde AK Parti’li 4 belediye var. Yıllardır bizler bu belediyeleri takip ediyoruz.
Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde belediye başkanlarımızın tümü işlerini layıkıyla yapıyor.

Bizim işimiz ise yapıcı eleştiri. Eksik gördüğümüz çalışmalarını elbet eleştireceğiz. Güzel çalışmalarının ise her zaman arkasında olmaya devam edeceğiz.

Biz işimizi yapıyor, ekmeğimizi helal yolla kazanıyoruz.

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle

Kalın sağlıcakla….

YORUMLAR

  • 0 Yorum