Zinnur Büyükgöz'le Gebze'nin 2023 vizyonu!
Mustafa AKSOY

Mustafa AKSOY

TERS KÖŞE

Zinnur Büyükgöz'le Gebze'nin 2023 vizyonu!

21 Ekim 2021 - 16:25

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz; benzerlerinden farklı olarak Gebze’de 3 gün süren bir hizmet sunumu gerçekleştirdi. Belediye Başkanlarının görev sürelerinde yaptığı çalışmaları kamuoyuna aktardıkları toplantılara alışığız. Ancak, bu kez Gebze’de farklı bir anlayışla hizmet sunumuna şahit olduk. Göreve geldiği günden beri yaptığı çalışmalarla Gebze’ye yeni bir gelecek vizyonu koyan, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen ve “Şehri emin” kavramını gerçek boyutlarda yaşatan Zinnur Büyükgöz, gerçekleştirdiği sessiz devrimleri, 3 gün boyunca süren sunumlarında eserlere nasıl dönüştürdüğünü kamuoyuyla paylaştı.
 
***
 
Başkan Büyükgöz, hizmet sunumunda davetlilerini 3 ayrı gruba ayırarak, pandemi dönemine uygun hareket etmesinin yanı sıra daha çok kitleye ulaştı. Başkan bu sunumlarına iyi bir hazırlık yapmış. Kağıttan okuma, sinevizyon metinlerini okuyarak anlatma gibi işin kolaycılığına kaçmayan Büyükgöz, kente, eserlerine ve çalışmalarına hakim olduğunu göstermek için, sunumunu doğaçlama yaptı. Bu anlatım tarzı Başkanın konusuna hakimiyetini göstermenin yanı sıra hazırlıklı geldiğinin de göstergesiydi.
 
***
 
Heybesi dolu bir şekilde karşımıza çıktı Başkan Büyükgöz. Bizde 3 gün boyunca bu sunumları gerek bizzat katılım göstererek gerekse de sosyal medya canlı yayınlarından izleyerek, o havayı soluduk. Sayın Başkan Gebze’ye daha adaylık sürecinde kazandırdığı “Akıllı şehir “kavramını, günümüzün ihtiyaçlarına uygun bir şekilde hayata geçirdiğini gözler önüne serdi. Gebze gibi bir kentte en büyük sorun hiç kuşkusuz İmar ve tapu problemleriydi. Milyonlarca metre kare alanda hak sahiplerine tapularını kazandıran, 1/1000’lik planları tamamlayarak imar sorununu tarihe gömen Büyükgöz, bu nedenle sessiz devrim vurgusu üzerinde durdu.
 
***
 
Başkanının konu başlıklarında çok sayıda madde yer aldı. Biz de 3 gün boyunca internet sitemizde bu başlıkları ve eserleri okuyucularımızla paylaştık. Gebzelilerin bu sunumlardan aldığı izlenimlerde gayet olumlu. Programlara katılım gösteren bir çok isim ve eserlere şahitlik eden Gebzeliler, Büyükgöz ile Gebze’nin farklı bir geleceğe yol aldığını ifade ederken, kentte yaşayan bir Gazeteci olarak bizlerde projelerden heyecan yaşadık.
 
****
 
 
Gebze Belediyesi’ne göreve gelir gelmez kurumsal bir kimlik kazandıran, ekonomik yapılanmayla mali disiplini sağlayan Başkan Büyükgöz, A Takımında da önemli değişiklikler yaparak, bizleri hareketli günlerin beklediğini göstermişti. 2022 ve 2023 yılları Gebze için atılım yılları olacak. Çünkü geride kalan 2 yılda mali disiplinle ekonomisi güçlü hale gelen Gebze Belediyesi, bu süre içerisinde vizyon projelerinin de ihale ve alt yapı süreçlerini hazırladı. Şimdi önümüzdeki bu 2 yıl devasa projelerin hayata geçtiği tarihi zaman dilimleri olarak kayıtlara geçecek. Gebze’de Gelecek, Akıllı Şehir yatırımlarıyla vizyon kent olarak şekillenecek.
 
*****
 
Buradan bir tebrik de Başkan Büyükgöz’ün en yakınında bulunan iki isme göndermek istiyorum. 2 yıl boyunca başarılı bir şekilde Özel Kalem Müdürlüğü yapan ve çalışmalarının karşılığını Başkan Yardımcısı olarak alan Dursun Ali Arslan ve yeni Basın Yayın Müdürü Mecit Keskinoğlu, hazırlıları pür dikkat bir şekilde yürütmüşler. Sunumlarda büyük emeği olan bu iki isim her detayı düşünerek yapılan çalışmaları çok güzel bir şekilde derlemişler ve güzel bir görsel şölen hazırlamışlar.  Kendilerini özverilerinden dolayı tebrik ediyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum